Skip to main content

Daikini koroonabilanss: „Kogu tehas muudeti kahe päevaga”

Koroonaviiruse kriis mõjutab meie igapäevaelu ja äritegevust. Lisateavet meie Ostendi tehase käigushoidmiseks ja Daikini töötajate turvalisuse tagamiseks võetud meetmete kohta leiate varem sel kuul asepresidendi Wim De Schachtiga tehtud intervjuust.

Tulla lähemale kui 1,5 meetrit? Mitte Daikini Ostendi tehases. „Kogu tehast muudeti kahe päevaga. Samuti jätkame muutuste tegemist saadud kogemuste ja teistelt ettevõtetelt saadud teabe põhjal,” sõnas asepresident Wim De Schacht.

Kuidas mõjutab koroonakriis teie ettevõtet?

„Niipea kui valitsus teatas sotsiaalse distantseerumise meetmetest, suleti Ostendi tehas kaheks päevaks, et saaksime kõike muuta,“ ütles Wim De Schacht.

„Muuhulgas paigutasime vahekäigud nii, et kõikjal oleks ühesuunaline liiklus, nii ei ristu inimeste teed. Igaüks, kes soovib riietusruume kasutada, peab võtma pileti ja pileteid on ainult nii palju, kui paljudel inimestel on selles ruumis ohutu viibida.

Teised vahetused alustavad tööd ka hommikul ja pärastlõunal. Sisenemisel saab igaüks kindakomplekti. Pärast iga vahetust puhastatakse kogu varustus alates kruvikeerajatest kuni juhtpaneelideni.

Kõiki haigeid töötajaid jälgitakse. Kõik töötajad, kellel kahtlustatakse sümptomeid, mis võivad viidata koroonaviirusele, peavad koju jääma. See kehtib isegi siis, kui põhimõtteliselt ütleb arst, et nad võivad tööle naasta. Lasime kõigil, kelle test osutus positiivseks, koju jääda kauemaks kui 14 päeva. Samuti jälgime haigete arvu igas osakonnas.”

Kas sotsiaalse distantseerumise reegleid on lihtne täita?

„See nõuab distsipliini. Oleme koostanud tervisekaardi, et kõik teaksid, mida nad peavad tegema. Oleme määranud ka töötajad, kes kontrollivad uute reeglite järgimist, sest käitumise kiire kohandamine uue reaalsusega ei ole alati lihtne. Kuid proovime iga päev liikuda sammuvõrra edasi ja saada veelgi paremini hakkama.“

Mis on hetkel teie suurim mure?

„Meil on Euroopas 12 tehast. Enamik neist töötab 70–80-protsendilise võimsusega. Siin võetud meetmete tõttu töötame Ostendis praegu vaid 30 protsendise võimsusega. Praegu suudame endiselt rahuldada nõudlust oma toodete järele, sest see on langenud umbes 20 protsenti ja meil oli endiselt varusid.

Kuid tahaksime järgmise kolme nädala jooksul suurendada võimsuse järk-järgult 60-protsendini. Loodame lihtsalt, et ei esine järske muutusi selles mõttes, et valitsus leevendab meetmeid ja peab neid siis järsku uuesti karmistama.

Sellise karantiini kehtestamine oleks katastroofiline. Seega peame pöörduma uuenduste poole, mis hoiaksid majanduse endiselt käigus. Näiteks võiksime jaotada ettevõtte eraldi tsoonideks ja käivitada need, et saaksime uue laine ajal edasi töötada.“

Mida saaks valitsus paremini teha?

„Oleks hea, kui sotsiaalse distantseerumise meetmete jaoks oleks olemas mingi ISO standard, et oleks selge, kas töökoht on ohutu ja tehakse kõike, mida vaja.

Isegi kui vaktsiin leitakse, arvame, et uued hügieeninõuded ja distantseerumine jääb püsima. Seetõttu eeldame, et paljud muutused muutuvad struktuurilisteks. Selle juures on hea see, et oleme tulevikus valmis igasugusteks epideemiateks.

Lisaks tuleb teha rohkem teste kõigile, kellel on olnud koroonaviirus ja kes on immuunsed. Toetame valitsuse meetmeid, kuid peame hoolitsema selle eest, et kaasnevad kahjud oleksid võimalikult väikesed. Eriti pärast seda, kui see on meid kuude kaupa mõjutanud.“

Millisena näete tulevikku?

„Eeldame, et negatiivset mõju tunneme vähenenud nõudluse tõttu kuni selle aasta detsembrini. Seega ei looda me tegelikku paranemist enne 2021. aastat.“

See artikkel on tõlgitud veebilehelt voka.be

Seotud artiklid

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?