Skip to main content

Tutvuge Daikin Europe’i rahvusvahelise noorte ülikoolilõpetajate programmi läbinutega

Kui õpingud on lõpule jõudnud ja lõputöö on käes, tähistab selle diplomi saamine paljudele ülikoolilõpetajatele uue reisi algust. Kuid pärast tähistamist seisavad paljud lõpetajad pärast ülikooli silmitsi väljakutsega leida õige töökoht.

Gülnur Duraki ja Dieter Van Isterdaeli jaoks oli see tuttav tunne, kuni nad leidsid Daikin Europe’i rahvusvahelise noorte ülikoolilõpetajate programmi. Gülnur ja Dieter on nüüd Daikin Europe töötajad ja vestlesime nendega, et saada aimu nende kogemustest ja sellest, kuidas programm aitas neil karjääri alustada.

Mis ajendas teid kandideerima Daikin Europe’i rahvusvahelisse noorte ülikoolilõpetajate programmi?

GD: Nägin selles programmis võimalust hakata oma rahvusvahelist karjääri üles ehitama. Värske ülikoolilõpetaja jaoks oli suureks eeliseks võimalus töötada erinevates osakondades, kuna see aitas mõista, mida tähendab töötada turundusalal, tootmise planeerimises või tarneahelas.

DVI: Mitmekesisus ja väljakutse. Värske lõpetajana polnud mul aimugi, mis suunas mu elu või karjäär liigub. Mul polnud aimugi, kelleks ma saada tahan, ja leidsin oma otsingute käigus, et tahan midagi, mis paneks mind veel rohkem kasvama ja õppima.

Millistes Daikin Europe’i osakondades sa programmi ajal töötasid?

GD: Praktika ajal töötasin Daikin Europe'is tarnete, strateegilise turunduse ja müügiplaneerimise alal ning seejärel Itaalias asuvas sidusettevõttes tootmise planeerimise alal. Pärast seda kogemust läksin DENV Brüsseli sidusmüügi osakonda ja olen alates 2016. aasta jaanuarist töötanud koos nende rahvusvahelise võtmekontode müügiosakonnaga.

DVI: Alguses alustasin tootmise parendamise alal, liikusin siis müüginõustamise ja seejärel tootmise planeerimise juurde. Praegu töötan Tšehhis kvaliteedi tagamise keskuses.

Kas on mõni eriline projekt, mille kallal oled töötanud ja mille üle oled kõige uhkem?

GD: Müügiplaneerimise moodulis võtsin endale ülesande luua Accessi andmebaas, mis aitaks siduskontoril oma eelarve koostamise protsessi paremaks muuta. Projekti alustades ei teadnud ma Accessist midagi. Kuid minu tollane juhataja Tom Demeire usaldas mind ja minu võimeid täielikult. Alustasin küll nullist, kuid projekti lõpuks kutsuti mind Dubaisse, et õpetada müügiplaneerimise meeskonda minu loodud tööriista kasutama. See oli suurepärane kogemus!

DVI: Kõige põnevam ja rahuldustpakkuvam väljakutse oli müüginõustamine. Sel ajal leidisme turustaja Marokos ja minu ülesanne oli õpetada neile, kuidas meie müügiprogrammiga töötada, ja aidata neil meie tooteid müüa. Koolitusprotsess ja esimesed kliendikülastused ei olnud kerged ja selleks kulus mitu korda, kuid kui esimesed projektid lõppesid, andis see mulle ja teistele energiat, mida me vajasime, et võidelda järgmiste klientide võitmise nimel veelgi enam.

Kuidas aitas see programm sul karjääri alustada?

GD: Programmi parim osa on võimalus töötada Daikini väga erinevates osades. See aitas mul avastada, mida ma oma karjääriga ettevõttes tegelikult teha tahaksin ja tänu sellele alustasin müügiosakonnas.

DVI: Tänu programmile töötan nüüd välismaal meie Tšehhi tehases. Praegusel ametikohal teen koostööd erinevate osakondadega, mis nõuab minult põhiteadmisi ettevõtte toimimisest. Tänu sellele programmile tean paljusid nendes osakondades töötavaid inimesi ja saan neilt mitte ainult õppida, vaid sõltun endiselt nende asjatundlikkusest.

Mis nõu annaksid hiljuti ülikooli lõpetanutele, kes kaaluvad programmi kandideerimist?

GD: Osale programmis avatud meelega ja ole valmis töötama erinevates osakondades. Isegi kui arvad, et teatud amet ei ühti su huvide või millegagi, mida tahad tulevikus teha, on see kogemus kasulik. Lisaks saad aimu, kuidas teistes osakondades asju tehakse.

DVI: See on võimalus ja väljakutse õppida asju, mida sa ei teadnudki, et tahad õppida. See on ka suurepärane võimalus spetsialiseeruda mitmele valdkonnale või erialale. Küsimus on: kas võtad väljakutse vastu?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?