Skip to main content

Viis õppetundi, mille sain rahvusvahelises noorte ülikoolilõpetajate programmis osaledes

Daikin Europe’i praeguste töötajate Michaeli ja Sihani jaoks oli rahvusvaheline noorte ülikoolilõpetajate programm enam kui astmelaud karjääri alustamiseks. See oli võimalus saada kokkupuude antud valdkonnaga ja väärtuslikke kogemusi ametialaseks arenguks.

Palusime Michaelil ja Sihanil jagada meiega 5 olulisimat õppetundi, mille nad said programmi käigus, ning anda nõu tulevastele programmi kandideerijatele!

Säilita avatud meelt

Säilita avatud meelt

Sihan: Programmi üks eelis on võimalus töötada Daikin Europe’i erinevates osakondades. Oluline on säilitada avatud meelt, sest õppides tundma, kuidas iga osakond täpselt toimib, saac rohkem teada ettevõtte kohta ja kuidas teha koostööd teiste meeskondadega.

Michael: Avatud mõtlemine on oluline ka probleemide lahendamisel. Programmi alustades kasutasin sageli oma ideid, et probleemi otse lahendada. Kuid varsti sain aru, et see on lihtsalt piiratud vaatenurk. Õppisin, et kui võtan aega kolleegidelt nõu küsimiseks, võin saada sobiva idee, mis aitab mul leida veelgi parema lahenduse.

Püüa asju näha globaalselt

Sihan: Daikin Europe on väga rahvusvaheline kontsern. Kuna ettevõttel on seitse tehast ja kakskümmend müügiosakonda Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas, on suur võimalus, et saad töötada kolleegide ja meeskondadega väljaspool peakontorit.

Michael: Samuti aitab Daikini tootele globaalsest vaatenurgast lähenemine kaasa strateegilise mõtlemise arendamisele. Näiteks võivad sinu kavandatud või kolleegidele väljapakutud strateegiad mõjutada ettevõtet mitte ainult antud piirkonnas, vaid kogu maailmas. Erinevatest rahvustest ja erineva kultuuritaustaga kolleegidega koos töötamine valmistab ette tööks rahvusvahelises organisatsioonis.

Püüa asju näha globaalselt
Loo tutvusi

Loo tutvusi

Michael:tutvused on olulised. Oluline on olla meeskonnamängija, kes soovib õppida kolleegidelt, kellel on rohkem kogemusi. Luues endale erinevates osakondades tutvuseid, leiad õiged inimesed, kellega tulevastes projektides koostööd teha.

Sihan: Tutvuste loomine on üks olulisemaid asju, mis aitab liikuda edu saavutamise suunas. Ettevõttesisesed tutvused aitavad teha tööd tõhusamalt ja kvaliteetsemalt, samas kui ettevõttevälised tutvused (sidemete loomine tarnijate ja edasimüüjatega) aitavad leida uusi ärivõimalusi.

Väljakutse tavapärasele mõtlemisele

Michael: Praktika ajal võid silmitsi seista paljude väljakutsetega, milleks sa valmis pole. Ära karda neid väljakutseid. Selle asemel mõtle neist kui võimalusest laiendada oma mugavustsooni piire. Analüüsi probleemi, aruta seda teistega ja kasuta oma kujutlusvõimet. Viimane punkt on see, mida tahan kõige rohkem rõhutada, sest standardlahenduse pakkumine on lihtne. Just siis, kui julged suurelt unistada, saad pakkuda ettevõttele suuremat väärtust ja avaldada püsivat mõju.

Sihan: Olenemata sellest, kas tegemist on müügi või tootmisega, vajab Daikin Europe sinu dünaamilist meelt ja pikas perspektiivis mõtlemist. Oma kogemusest Euroopa hangete keskuses (EPC) sain teada, et iga Daikini tehase jaoks õige lahenduse leidmiseks peab mõtlema kaugemale tavapärastest lahendustest. Just seda tüüpi ülesanded esitavad väljakutse teisiti mõtlemiseks, et luua nutikaid strateegiaid.

Ära karda vigu teha

Sihan: Ole enesekindel, kõik pole täiuslikud. Praktikat alustades ei eelda keegi, et teaksid iga osakonna iga toote kohta kõike. Sellepärast on küsimuste esitamine oluline esimene samm õppimise alustamiseks. Kui töötasin Daikin Applied’is, ei teadnud ma jahutitest absoluutselt midagi, kuid õppisin kiiresti, sest julgesin esitada küsimusi ja õppida oma vigadest. See oli suurepärane õppetund, sest nüüd olen tarnijate ja spetsialistidega rääkides kindel oma teadmistes nende toodete kohta.

Michael: Karjääri jooksul tuleks vigu käsitleda osana oma professionaalsest arengust. Mäletan, et praktika esimeses osas tegin arvutuses vea ja kartsin selle tagajärgi nii väga. Ma leidsin lahenduse, rääkides juhtunust asjaomastele osapooltele ja töötades koos nendega probleemi lahendamise nimel. Lõpuks ei olnud keegi vihane, keegi ei saanud viga ja maailm ei peatunud. Minu nõuanne: ära karda oma vigu tunnistada. Räägi oma kolleegidega avameelselt ja kasuta seda võimalusena õppida.

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?