Skip to main content

Kui suure jahutusvõimsusega seade on teie jaoks sobivaim?

Tihti tehakse otsus õhukonditsioneeri võimsuse kohta ruumi pindlala põhjal. Kuid lisaks ruumi pindalale tuleb kodu või kontori jaoks õhukonditsioneeri valimisel ja õige võimsuse väljaselgitamisel arvestada ka paljude muude asjadega.

Missugused tegurid mõjutavad õhukonditsioneeri võimsust?

Õhukonditsioneerimissüsteemi valimisel on oluline kindlaks määrata vajalik jahutusvõimsus. Liiga väikese võimsusega süsteemi tulemused võivad valmistada pettumuse, samas kui üledimensioneeritud süsteem kasutab sama töö jaoks liiga palju energiat. Õige võimsuse leidmiseks tuleb arvesse võtta erinevaid asjaolusid, sest lisaks ruumi pindalale mõjutavad ruumi temperatuuri ka muud tegurid.

Isolatsioon

Eriti oluline on ruumi isoleerituse tase. Uued elumajad on tihti nii hästi isoleeritud, et vajavad vaid lisajahutust.

Inimeste arv

Inimesed genereerivad tunnis umbes 120 W soojust. Seega mõjutab ruumi kasutavate inimeste arv oluliselt temperatuuri. Seda nii kodus kui kontoris.

Isiklikud eelistused

Võib-olla kõige olulisem on asjaolu, et sobivaim temperatuur on erinevate inimeste jaoks erinev: mõnedele meeldib jahe õhk, samas kui teised eelistavad sooja – või midagi vahepealset.

Õhukonditsioneeri õige võimsuse välja selgitamiseks tuleb arvestada kõikide nende teguritega.

Päikesekiirguse neeldumine

Viimastel aastatel kasutatakse uutes hoonetes aina tihemini suuri klaaspindu. Isegi päikesekaitseklaasi kasutades tõuseb ruumi temperatuur, kui päike sisse paistab.

Elektriseadmed

Meie kodudes ja kontorites on üha rohkem elektriseadmeid. Arvutid, printerid ja koopiamasinad on moodsa elu osa ja nendega kaasneb suur soojuskoormus. Ka valgustus kiirgab palju soojust.

Kaks inimest naudivad Daikini õhukonditsioneeri

Seotud artiklid

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?