Skip to main content

Prezzemolo & Vitale - Palermo

Toodete madalatel ja keskmistel temperatuuridel säilitamiseks ning Palermo ajaloolises keskuses avatud uue Prezzemolo & Vitale’i kaupluse õhu konditsioneerimiseks paigaldati süsteem, mis koosneb Daikini Zeas- ja VRV-seadmetest.

Kvaliteettoidukauplus, mida jahutatakse Daikini Zeas-süsteemiga

Palermo ajaloolises keskuses avati hiljuti uus Prezzemolo & Vitale’i kauplus, mille eesmärk on tagada klientide rahulolu suurepärastele toodete ning tähelepaneliku ja asjatundliku teenindusega. Prezzemolo & Vitale toidukauplustes on pööratud tähelepanu väiksematelegi detailidele, et luua mugav, tuttavlik ja samas funktsionaalne keskkond klientidele, keda huvitab kvaliteet ja eetika ning kes armastavad toitu.

Samuti on iga Prezzemolo & Vitale’i kaupluse sisekujundus hästi läbi mõeldud, et igat toodet parimal viisil esitleda ja ostmine võimalikult mugavaks muuta. Nende vajaduste rahuldamiseks valiti Daikini Zeas-süsteem, mis tagab kolme teguri – invertertehnoloogia, eriti kompaktsete kondensatsiooniseadmete ja madala müratasemega seadmete – abil vaikse ja meeldiva kliimaga õhkkonna ning külmkappide ja külmriiulite ja külmvitriinide ööpäevaringse jahutamise.

Vaikne lahendus kitsastesse oludesse

Külmalahendustes kasutatavad kondensatsiooniseadmed on mis tahes tüüpi kaupluste, supermarketite, restoranide, hotellide või toidutootmisettevõtete külmutussüsteemide keskne osa. Nagu kesklinnades sageli juhtub, esinesid ka Prezzemolo & Vitale’i kaupluse puhul mõned ruumipiirangud külmkambreid ja külmkappe hõlmava külmutussüsteemi ja õhukonditsioneerimissüsteemi jaoks välisseadmete paigaldamisel.

Leiti, et Palermo toidukaupluse vajadusi rahuldab parimal viisil Daikini Zeas-süsteem, mis koosneb ülimalt kompaktsetest kondensatsiooniseadmetest, mis paigutati sobivalt väikesele sisehoovi pool paiknevale platvormile. Koos kahe Zeas-seadmega paigaldati VRV-süsteem, mis hoiab käigus neljas suunas puhuvaid kassett-siseseadmeid toidukaupluse ruumiõhu konditsioneerimiseks.

Daikin töötas Zeasi keskmise ja madala temperatuuriga kondenseerimisseadmed välja, et pakkuda külmutuslahendusi temperatuurivahemikus +10 °C kuni -45 °C. Neid toodetakse vastavalt Daikini tööstusdisainilahendusele, mis sarnanevad VRV-seadmete omadega, mida kasutatakse laialdaselt õhukonditsioneerimisteenuste pakkumisel, nagu näiteks Prezzemolo & Vitale’i kaupluses. Zeas-süsteemis on inverteri abil rakendatud külmaaine mahu varieerimise (VRV) põhimõtet ka jahutamisel ja tänu sellele reageerib süsteem koormuse muutustele palju kiiremini kui traditsioonilised süsteemid, ilma seejuures tõhususes kaotamata. Tänu sellele sobib süsteem eriti hästi kohtadesse, kus on vaja säilitada külmkappide ja külmriiulite õiged temperatuurid, isegi tingimustes, kui nende uksi avatakse ja suletakse tihti ning kohtasesse, kus külmkambrites esineb suur soojuskoormuse kõikumine kauba tiheda ringluse tõttu. Samuti sobivad Daikini Zeas-süsteemid tänu oma äärmiselt madalale müratasemele paigaldamiseks igas suuruses toidukauplustesse, kuna need on varustatud kõrge heliisolatsiooniga kompressoritega, mis võimaldavad tänu inverterjuhtimisele rahuldada jahutusvajaduse ka madala ventilaatori kiiruse juures. Helitaset saab reguleerida vastavalt keskkonnanõuetele või kellaajale. Näiteks öösel saab müra vähendamiseks vähendada ventilaatori maksimaalset kiirust, samas kui külmutusvõimsus väheneb selle tõttu vaid pisut. Ventilaatorite labade ja restide kuju vähendab turbulentsi ja müra.

Energiatõhusad seadmed kestlike tegevuste jaoks

Vaiksete ja tõhusate kliimaseadmete ja külmutussüsteemide kasutamine on Prezzemolo & Vitale’i kaupluse omanikele kasulik ka majanduslikus mõttes, sest Zeas-süsteemid kasutavad 30–50% vähem energiat kui sisse ja välja lülituvad süsteemid. Tänu välisseadmete inverteriga alalisvoolul töötavatele spiraalkompressoritele ja ventilaatoritele, on võrreldes traditsiooniliste seadmetega võimalik tarbimist oluliselt vähendada ja nii saab külmkappide muutuvaid koormusi parimal viisil juhtida. Economizer-funktsiooni abil tarbivad Daikini külmutussüsteemid optimaalselt energiat, sest sellega suurendatakse aurusti võimsust, vähendades samas energiatarbimist. Seejuures langeb väljalasketemperatuur, säästetakse energiat ja tulevad välja kompressori eelised. Välistemperatuuri langus ja kondensatsiooniseadme koormuse langus põhjustab inverterkompressori ja ventilaatori kiiruse ning kondenseerumistemperatuuri automaatse muutumise.

Näiteks saab Zeas-seadmetes tõsta konfigureeritud aurustumistemperatuuri välise signaali abil. Toodete külmumisohu vältimiseks öörežiimi ajal võib Zeas-seadmete aurustumistemperatuuri tõsta kuni 3 °C sättetemperatuurist kõrgemale. Sel viisil saab Zeas-seadmeid kasutada toodete temperatuuri langetamiseks nõutavale säilitustemperatuurile, suurendades jahutuskoormust ainult jahutamiseks vajaliku aja jooksul. Soovitud temperatuuri saavutamisel väheneb koormus ja energiatarbimine.

Järeldused

Daikin Zeas süsteemide suure kasuteguriga invertertehnoloogia on toidupoodide jaoks kõige kulutõhusam lahendus, sest see tipptasemel külmutustehnoloogia tagab täieliku töökindluse ja juhitavuse, vajab vähe paigaldusruumi, seda on lihtne paigaldada, see on ülimalt energiatõhus, tekitab vähem CO2-heitmeid ja selle käituskulud on väiksemad. Tänu oma väga vaiksetele kondensatsiooniseadmetele, võib Daikini Zeas-süsteeme paigaldada kõikjale, isegi kesklinnadesse.

Intervjuud võtmeisikutega

Giusi Vitale, Prezzemolo & Vitale’i kaupluse omanik

Millega tegeleb teie hiljuti avatud kauplus?

„Meie ettevõte tegeleb jaemüügiga. Meil on supermarketid, kus müüme tavapäraseid, orgaanilisi, kohalikke ja suurepäraseid tooteid. Selle kaupluse avamisel tekkis vajadus sobiva süsteemi järgi, sest lisaks kestlikkuse ja säästliku energiatarbimise tagamisele pidime lahendama ka ruumipuuduse probleemi. Oleme muinsuskaitse all oleva Palermo ajaloolise kesklinna südames jalakäijate alal, nii et võite ette kujutada, kui problemaatiline oli seadmete paigaldamine hoonest väljapoole. Daikini lahendust soovitas meile meie volitatud Daikini teeninduskeskus, kes tegi ettepaneku selle süsteemi paigaldamiseks. Tuginesime Daikini kogemusele, sest minu arvates on äärmiselt oluline valida süsteemitootja, kes suudab tagada ka piisava müügijärgse teeninduse.“

Giuseppe Rubino, Palermo ettevõtte V.R.C. Cold S.r.l. omanik

Mis on Daikini külmutussüsteemide kasutamise eelised?

„Külmutussüsteem töötab kahe Zeas-seadme abil, tänu millele saime need kaks külmutussüsteemi eraldada ja piirata välisseadmete suurust. Kõige olulisem nõue oli, et kasutatavad süsteemid peavad olema piisavalt võimsad, et rahuldada kogu kaupluse külmutusvajadused. Samuti pidi neil olema madal müratase ja võimalus välisseadmeid ka kitsastesse kohtadesse paigutada, mis on tüüpiline nõue kesklinnas asuvatele jaekauplustele. Need on põhjused, miks valisime Daikini. Tänu Zeas-seadmete esteetikale ja VRV-seadmetega sarnastele mõõtmetele, võimaldasid Zeas-seadmed meil rahuldada toidu jahutamise ja õhu konditsioneerimise vajadused. Need sobisid meie olukorras täiuslikult. Tänu kompressorites ja ventilaatorites kasutatavale invertertehnoloogiale töötab süsteem vaikselt.“

Andmeleht - Prezzemolo & Vitale’i kauplus

▪ Süsteemi tüüp: Daikini Zeas-jahutussüsteem ja neljas suunas puhuvate kassettidega ühendatud Daikini VRV-kliimaseade

▪ Asukoht: Palermo

▪ Süsteemi paigladamine: Giuseppe Rubino, V.R.C. Cold S.r.l. omanik

Seotud artiklid

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?