Skip to main content

Miks parandab parem õhukvaliteet töötulemusi ja tervist

Pandeemia on oluliselt muutnud tööharjumusi kogu maailmas. Paljud spetsialistid töötavad kodust ja ühises tööruumis töötades pööravad nad hügieenile ja ventilatsioonile rohkem tähelepanu kui kunagi varem. Tulevikus on siseõhu kvaliteet töötajate heaolu määrav tegur. Kuidas aga tagada tervislik kliima tööruumides ja kuidas teha seda kõige tõhusamalt?

Uus normaalsus

Pärast pandeemiat märkasid enamik ettevõtteid, et muutusid nii töötamise kohad kui ka viisid. Üha enam inimesi hakkas töötama kodust ja aeg-ajalt koos töötamise kohast ning oluliselt rohkem hakati pöörama tähelepanu Covidiga seotud harjumustele, nagu käte hügieen ja ventilatsioon. Selle tulemusena on üle kogu maailma hakatud kontoritesse paigaldama CO2-andureid ning kaasaegsed büroohooned on üha enam varustatud tipptasemel ventilatsioonisüsteemidega. See on õigustatud, sest siseõhu kvaliteet võib oluliselt mõjutada töötajate tulemuslikkust ja heaolu.

Miks on siseõhu kvaliteet oluline

Siseõhu kvaliteet viitab hoone õhu kvaliteedile, mida seal viibivad inimesed iga päev sisse hingavad. Kuigi üldiselt arvatakse, et siseõhk on puhtam ja tervislikum kui välisõhk, ei vasta see tegelikult tõele. Uuringud näitavad, et paljudel juhtudel on töötlemata siseõhk saasteainete, nagu õietolm ja bakterid tõttu kaks kuni viis korda rohkem saastunud kui välisõhk. See võib põhjustada haigusi nagu gripp ja hingamisteede nakkused ning võib koos ventilatsiooni puudumisest tingitud kõrge CO2 tasemega põhjustada peavalu, keskendumisprobleeme, töövõime langust ja üldist tervise halvenemist.

Õnneks saab kõigi jaoks tervisliku sisekeskkonna loomiseks õhusaasteaineid, nagu õietolm, bakterid ja viirused, õigete süsteemide abil õhust välja filtreerida.

Kuidas õhukvaliteeti parandada

Tänapäeval on kodud ja hooned on paremini soojustatud kui kunagi varem. See säästab keskkonda, kuid tähendab ka seda, et töökeskkonna õhku sattunud ebatervislikest osakestest, nagu saasteained ja õietolm, vabanemine on muutunud raskemaks kui kunagi varem. Lahendus: ventilatsioon, filtreerimine ja mis kõige olulisem: puhastamine.

VENTILATSIOON >> FILTREERIMINE >> PUHASTAMINE

Ventilatsioon on saasteainete eemaldamiseks ja nende kontsentratsiooni vähendamiseks väga oluline. Näiteks akende avamine võib aidata tasakaalustada CO2- ja saastetaset ning on tõestatud, et hästi hooldatud ja piisava õhuvahetusega ventilatsioonisüsteemid suurtes büroohoonetes kaitsevad inimesi tõhusalt saasteainete eest. Järgmise sammuna võib õhukonditsioneerimis- ja ventilatsioonisüsteemide varustamine tõhusate õhufiltritega aidata kinni püüda enamiku õhus olevatest osakestest ning vähendada bakterite ja viiruste esinemist õhus ja seega nende õhu kaudu levimise ohtu. Kuigi filtreerimissüsteemidega püütakse kinni viirused, bakterid ja seened, ei saa neid seal inaktiveerida, võimaldades neil siiski paljuneda ja potentsiaalselt haigusi põhjustada. Seetõttu on tööandjatele, kes soovivad saasteaineid aktiivselt eemaldada ja oma büroohoonete õhu kvaliteeti oluliselt parandada, järgmine oluline samm õhupuhastus.

Daikin: teie partner õhu puhastamisel

Daikin tõi oma esimese õhupuhasti turule juba 1975. aastal. Õhukvaliteedi juhtimise spetsialistina tunneme, et meie missiooniks on pakkuda uuenduslikke lahendusi, mis on tõeliselt tõhusad nii õhusaaste kui ka hooajalise õietolmu ja viiruste vastu. Uuringud on näidanud, et meie õhupuhastite valikus olevad tooted eemaldavad vaid 2,5 minutiga üle 99,98% inimese koroonaviirusest (HCoV-229E) ja 99,93% viirusest, mis põhjustab tavalist grippi (H1N1). *

Ajal, kui ettevõtted üle maailma valmistuvad kontorisse naasma, saavad Daikini õhupuhastid aidata luua selleks ohutumad tingimused. Kuna olime pühendunud tervisliku sisekeskkonna loomisele isegi enne pandeemiat, on meie tootevalikus palju õhu filtreerimis- ja puhastustooteid, mis aitavad otseselt kaasa hingamisteede viiruste leviku riski vähendamisele. Kasutame neid tehnoloogiaid nii väikeste kui ka suurte hoonete jaoks mõeldud kliima-, kütte- ja ventilatsioonilahendustes ning kompaktsetes isehäälestuvates õhupuhastites, mis võimaldavad õhku puhastada kiirelt ja paindlikult. Tänu sellele saame pakkuda õiget lahendust igale hoonetüübile, et muuta töökeskkond värskemaks, tervislikumaks ja mugavamaks – üks kontor korraga.

*Daikini õhupuhastid puhastavad siseõhku, tsirkuleerides seda läbi seadme ja lastes õhul läbida palju filtreid ja puhastustehnoloogiaid: tipptasemel elektrostaatiline HEPA-filter püüab kinni viirused ja saasteained, mis puutuvad seejärel kokku meie patenteeritud Flash Streamer tehnoloogiaga, mis desinfitseerib õhku ning eemaldab viirused ja bakterid.

Tutvuge meie õhupuhastite valikuga

On saabunud värskemate, tervislikumate ja mugavamate kontoriruumide aeg. Nüüd rohkem kui kunagi varem. Tutvuge meie kõigi õhupuhastite valikuga, mis aitavad teil tagada tervisliku sisekliima.

Seotud artiklid

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?