Skip to main content

Institut Pasteur de Lille hindas Daikini õhupuhastite tõhusust hingamisteede viiruste vastu

7.07.2021

Brüssel, 7. juuli 2021 tundtud Pranstuse laboratoorium Institut Pasteur de Lille jõuab katsete põhjal järeldusele, et Daikini õhupuhastite tootevalik eemaldab 2,5 minuti jooksul enam kui 99,98% inimese koroonaviirusest HCoV-229E*.

  • Institut Pasteur de Lille’is tehtud katsetes selgus, et Daikini õhupuhastid eemaldavad 2,5 minutiga enam kui 99,98% inimese koroonaviirusest HCoV-229E. See viirus kuulub samasse perekonda SARS-CoV-2-ga, mis on COVID-19 pandeemia põhjustaja.
  • Seadmete tõhusus H1N1 viiruse vastu 2,5 minuti jooksul on 99,93%. H1N1 on harilikku grippi põhjustav viirus.
  • See tähendab, et Daikini õhupuhastid on lisameede hingamisteede haiguste vastu võitlemisel. Meie kompaktsed isehäälestuvad õhupuhastid võivad oluliselt kaasa aidata hingamisteede viiruste edasikandumise riski vähendamisele.
  • See tunnustus on suur samm edasi Daikini eesmärgi poole saada õhupuhastite valdkonna oluliseks mängijaks Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas.

Tõestatud tõhusus koroonaviiruse vastu

Daikin on müünud ​​õhupuhasteid üle 45 aasta ja õhukvaliteedi tagamise spetsialistina on ettevõtte missiooniks pakkuda uuenduslikke lahendusi. Õhupuhastid ja teistes Daikini seadmetes kasutatav patenteeritud õhupuhastustehnoloogia on juba ammu tõestanud oma tõhusust õhusaaste, aga ka hooajalise õietolmu ja viiruste vastu.

Oma tehnoloogia tõhususe kohaste väidete kinnitamiseks lasi Daikin Europe N.V. Prantsuse laboril Institut Pasteur de Lille oma õhupuhasteid katsetada. Nüüdseks on ametlikult tõestatud, et Daikini seadmed eemaldavad 2,5 minutiga enam kui 99,98% inimese koroonaviirusest HCoV-229E. See on oluline saavutus.

Institut Pasteur de Lille kasutas katsetes viirust HCoV-229E, mis on SARS-CoV-2-ga tihedalt seotud koroonaviirus. Ohutuse tagamiseks SARS-CoV-2 viirust ennast ei kasutatud. Asjaolu, et kaks viirust kuuluvad samasse perekonda, näitab tugevalt, et Daikini õhupuhastid on olulised relvad viiruse leviku riski vähendamiseks ja COVID-19 pandeemiaga võitlemiseks.

Daikini õhupuhastite tõhusus saavutatakse suure jõudlusega elektrostaatilise HEPA-filtri, mis püüab viiruse kinni, kombineerimisel sellele järgneva intensiivse kokkupuutega Daikini patenteeritud Flash Streamer tehnoloogiaga, mis viiruse eemaldab.

Instituut katsetas õhupuhastite tõhusust ka hooajalist grippi põhjustava viiruse H1N1 vastu. Samades tingimustes tehtud katsetest järeldab Institut Pasteur de Lille, et Daikini õhupuhastid eemaldavad 2,5 minutiga enam kui 99,93% sellest H1N1 viirusest. See näitab, et need seadmed võitlevad tõhusalt ka gripi vastu.

Õhu puhastamine ja ventilatsioon aitavad saavutada tervisliku sisekeskkonna

Daikini õhupuhastid puhastavad siseõhku, tsirkuleerides selle läbi seadme ja lastes õhul läbida palju filtreid ja puhastustehnoloogiaid. Seadmeid kasutatakse tavaliselt elamutes, väikestes kontorites, jaekauplustes, klassiruumides, meditsiinilistes ooteruumides ja arstikabinettides. Daikini õhupuhasteid läbib tunni jooksul ligikaudu 330 m³ õhku. See tähendab, et keskmises ruumis olev õhk liigub läbi seadme mitu korda tunnis.

Olivier Luminati, ventilatsiooni ja õhupuhastuse projektijuht

Institut Pasteur de Lille’iga Daikini katsete projekti raames tihedalt koostööd teinud ventilatsiooni ja õhupuhastuse projektijuht Olivier Luminati ütleb: „Katsete tulemused on ühiskonna jaoks suurepärane uudis. Just siis, kui kõik valmistuvad tööle ja tavaellu naasmiseks, saame luua tingimused, et teha seda ohutumalt. Daikini pühendumus tervisliku sisekeskkonna tagamisele on aidanud meil luua suure valiku tooteid õhu filtreerimiseks ja puhastamiseks. Kasutame neid tehnoloogiaid nii väikeste kui ka suurte hoonete jaoks mõeldud kliima-, kütte- ja ventilatsioonilahendustes. Põhimõtteliselt saame aidata leida õige lahenduse igaühel, kes vajab puhast ja värsket siseõhku.“

Anthony Dimou, peadirektor

Siseõhu kvaliteet mõjutab oluliselt inimeste töövõimet ja heaolu. Õhukvaliteeti mõjutavad paljud tegurid, nagu PM 2,5 osakesed, allergeenid, õhuniiskus jms. Daikin on selle väljakutse juba ammu vastu võtnud ja tõi 1975. aastal Jaapanis turule oma esimese õhupuhasti. Daikini õhupuhastusäri EMEA piirkonna peadirektor Anthony Dimou: „Institut Pasteur de Lille'i leitud tulemused on läbimurre nii meile kui ka ühiskonnale. Olen kindel, et Daikinist võib EMEA piirkonnas saada juhtiv ettevõte siseõhu kvaliteedi juhtimise osas.

* Üksikasjalikud katsete tulemused Daikini õhupuhastite tüüpide kaupa:

„Daikini seade MCK55WVM (kaubanduslik nimi MCK55W) eemaldab Institut Pasteur de Lille katsetes laboritingimustes 2,5 minutilise „turbo“ kiirusel töötamise käigus 99,996% inimese koroonaviirusest HCoV-229E (õhutihe kamber siseruumalaga 0,47 m³, ilma õhuvahetuseta). Inimese koroonaviirus HCoV-229E erineb COVID-19 haiguse põhjustajast SARS-CoV-2-st, kuid kuulub sellega samasse koroonaviiruste perekonda.“

„Daikini seade MC55WVM (kaubanduslikud nimed MC55W/VB) eemaldab Institut Pasteur de Lille katsetes laboritingimustes 2,5 minutilise „turbo“ kiirusel töötamise käigus 99,98% inimese koroonaviirusest HCoV-229E (õhutihe kamber siseruumalaga 1,4 m³, ilma õhuvahetuseta). Inimese koroonaviirus HCoV-229E erineb COVID-19 haiguse põhjustajast SARS-CoV-2-st, kuid kuulub sellega samasse koroonaviiruste perekonda.“

„Daikini seade MCK55WVM (kaubanduslik nimi MCK55W) eemaldab Institut Pasteur de Lille katsetes laboritingimustes 2,5 minutilise „turbo“ kiirusel töötamise käigus 99,986% A-gripiviiruse alaliigist H1N1 (õhutihe kamber siseruumalaga 0,47 m³, ilma õhuvahetuseta).

„Daikini seade MC55WVM (kaubanduslikud nimed MC55W/VB) eemaldab Institut Pasteur de Lille katsetes laboritingimustes 2,5 minutilise „turbo“ kiirusel töötamise käigus 99,93% A-gripiviiruse alaliigist H1N1 (õhutihe kamber siseruumalaga 0,47 m³, ilma õhuvahetuseta).“

 

Lisateavet leiab järgmistelt veebilehtedelt.

Daikini ruumiõhu kvaliteeti parandavad uuendused:

https://www.daikin.eu/en_us/about/daikin-innovations/indoor-air-quality.html

Daikini õhupuhastustoodete veebileht:

https://www.daikin.eu/en_us/solutions/for-your-home/air-purification.html

Teave Daikini Flash Streamer tehnoloogiaga kohta:

https://www.daikin.eu/en_us/about/daikin-innovations/indoor-air-quality/for-your-home/daikin-streamer-research-institute/streamer-technology.html

Institut Pasteur de Lilleõi veebisait: www.pasteur-lille.fr

Lisateave

Daikini tutvustus

Hoolime õhust. Kasutame oma aastatepikkust kliimaseadmete alast kogemust ja kirge uuenduslike tehnoloogiate loomise vastu, et tagada meie elukeskkonnas parim võimalik õhukvaliteet. Soovime selle saavutada keskkonna eest hoolitsedes ja tulevasi põlvkondi kaitstes. Daikini eesmärk on aastaks 2050 olla süsinikuneutraalne kõigis oma tegevustes ning müüdavates toodetes ja lahendustes. See on Daikini missioon.

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. on Daikin Industries Ltd. tütarettevõte ja üks suurimaid kliimaseadmete, soojuspumpade, õhupuhastite ja külmaseadmete tootjaid Euroopas. Selle EMEA piirkonna 24 sidusettevõttes töötab ligikaudu 13 000 inimest. Ettevõttel on 14 suurt tootmisüksust Belgias, Tšehhis, Saksamaal, Itaalias, Hispaanias, Türgis, Austrias ja Ühendkuningriigis. Daikin Europe kontserni peakontorid asuvad Belgias Ostendis, Gentis ja Brüsselis. Ettevõte asutati 1973. aastal. Daikinil on Belgia territooriumil 2171 töötajat.

Euroopa turuliider soojuspumbatehnoloogia alal

Daikinil on üle 90-aastase kogemus kütte- ja kliimaseadmete valdkonnas ja ettevõte on turuliider soojuspumbatehnoloogia alal. Ettevõte on tuntud Daikin VRV kommertssektorile suunatud lahenduste ja Daikin Altherma sarja kodudele mõeldud küttelahenduste poolest. Üle 85% Euroopa turule mõeldud seadmetest ka toodetakse Euroopas.

Täielik HVAC- ja külmutuslahenduste pakkuja

Daikini suur tooteportfell võimaldab pakkuda kohandatud lahendusi klientide kõigi kütte, ventilatsiooni, kliimaseadmete, õhupuhastuse ja jahutusega seotud vajaduste rahuldamiseks. Viimastel aastatel on Daikin oma tooteportfelli täiendanud ja suurendanud oluliselt oma soojuspumbatehnoloogia ning kaubanduslike ja tööstuslike külmutusseadmete alast turuosa Euroopas. 2016. aastal ostis Daikin Europe N.V. Itaalia tööstus- ja transpordijahutusseadmete tootja Zanotti S.p.A. 2018. aasta veebruaris liitus kontserniga Tewis Smart Systems S.L. Tewis on üks standardiseeritud ja kliendispetsiifiliste külmutuslahenduste, sh CO2 lahenduste valdkonna juhtivaid ettevõtteid Hispaanias. 2019. aasta alguses omandas Daikin Europe N.V. Austria külmasüsteemide ettevõtte AHT.

Daikin Industries Ltd. tutvustus

Jaapanis Osakas asuv Daikin Industries Ltd. annab tööd ligikaudu 80 000 inimesele üle maailma ja selle käive 2020. majandusaastal (20. aprill – 21. märts) oli umbes 18,45 miljardit eurot. Ettevõte on soojuspumba- ja kliimasüsteemide ning õhufiltreerimise turuliider maailmas. Daikin Industries Ltd. on ainus kliimaseadmete tootja maailmas, kes arendab ja toodab ettevõttesiseselt kõiki olulisi komponente, nagu külmaained, kompressorid ja elektroonika.

Lisateavet leiab veebisaitidelt www.daikin.eu ja www.daikin.com.

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?