Skip to main content

Õietolmuallergiad: kuidas end tõhusalt kaitsta?

Tilkuv nina, äge aevastamine, kurguvalu... Heade ilmade tagasitulek pole ainult hea uudis, vaid kevade saabumine kuulutab ka õietolmu saabumist, mida allergia all kannatavad inimesed nii väga kardavad. Kas ka teie kannatate õietolmuallergia all? Enda kaitsmiseks on erinevaid võimalusi. Lisaks traditsioonilistele lahendustele, mis on meiega olnud juba aastaid, on nüüd turule tulemas ka uued tehnoloogiad, mis pakuvad seda tüüpi allergiatele leevendust. Lühiülevaade juba tuntud abinõudest ja paljulubavatest uutest lahendustest!

Mis täpselt on allergia?

Allergia on lihtsalt keha liigne reaktsioon välisele mõjurile, mille suhtes ta on ülitundlik. Selle allergeense ainega kokku puutudes muutub immuunsüsteem põletikuliseks ja vallandab allergia all kannatavete inimeste poolt kardetud reaktsiooni, mis võib avalduda erinevate füüsiliste sümptomite kaudu.

Õietolmuallergiaga inimesed kannatavad allergia all peamiselt kevadel, mil õistaimed paljunevad ja õhus levib õietolm. Milles seisneb probleem? See õietolm levib kõikjal ega peatu meie kodude välisseintel. Õietolm põhjustab isegi kodus selliseid ebameeldivaid sümptomeid, nagu aevastamine, ja raske allergia korral ägedaid hingamisteede probleeme.

Kuidas kaitsta end õietolmuallergia eest?

Kevadise õietolmu pealetungiga silmitsi seistes võivad mõned kaitsemeetmed aidata allergilisi sümptomeid vähendada. Seetõttu ei ole soovitatav tegeleda intensiivselt spordiga, kuivatada pesu õues, sõita lahtiste akendega ega isegi oma aias muru niita. Lisaks nendele otsesele kokkupuutele allergeenidega võivad esineda ka teatud varjatud tegurid, mis võivad allergilist reaktsiooni mõjutada. Õhusaaste näiteks ärritab hingamisteid ja muudab õietolmu sisenemise kergemaks, rääkimata sellest, et saaste muudab õietolmu hapramaks, mis lagundab selle veelgi peenemateks ja lenduvamateks osakesteks. Suure reostuse tõttu on kokkupuute oht seda suurem.

Meditsiiniline ravi ja muud lahendused

Praegu on õietolmuallergia raviks kahte tüüpi ravimeid: antihistamiinikumid, s.o silmatilgad ja ninaspreid, kohalikud ravimeetodid, mis „ainult“ tegelevad allergia sümptomitega, ja desensibiliseerimine, mis on mitu aastat kestev ravi, mille eesmärk on ravida allergia põhjust kasutades kontrollitud ja pikaajalist kokkupuudet allergeenidega.

Kui aga olete arvamusel, et „ennetamine on parem kui ravi“, on saadaval ka uusi lahendusi, mis eemaldavad probleemi algpõhjuse: õhus leiduva õietolmu. Nüüd on saadaval kodu õhupuhastid, mis eemaldavad ümbritsevast õhust viirused ja bakterid ning filtreerivad välja osakesed, nagu tolm ja loomulikult ka õietolm.

Daikini õhupuhastid

Uued Daikini õhupuhastid on varustatud elektrostaatiliste HEPA-filtritega, mis on ülitõhusad filtrid õhus lendlevate tahkete osakeste välja filtreerimiseks. Need kasutavad võimalikult paljude tahkete lenduvate osakeste kinnipüüdmiseks elektrostaatilisi jõude. Need uue põlvkonna puhastid püüavad kinni peaaegu 99% osakestest suuruste vahemikus 0,1 μm kuni 2,5 μm ning lagundavad need seejärel Streamer tehnoloogia abil oksüdatsiooni teel. Seega hävib suurem osa kodus leiduvast õietolmust. See leevendab tõhusalt allergiasümptomeid, rääkimata sellest, et võimas õhuniisutus kaitseb limaskesti kuivuse eest. Enam pole vaja karta nende ilusate kevadpäevade tulekut!

Daikin aitab valida teie koduse olukorra jaoks sobivaima õhupuhastussüsteemi.

Seotud tooted

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?