Skip to main content

Kas kannatate heinapalaviku all? Valmistuge selleks varakult.

Teie kodu, allergeenivaba tsoon

heinapalaviku ventilatsioon

Ilusad ilmad on tagasi, küll on tore! Samas tähendab see ka õietolmuhooaja algust… Kas olete üks 150 000 eestlasest, kes kannatavad õietolmuallergia all? Kas saabunud päikesepaiste tähendab teie jaoks nohu ja allergiat, mis ei kao isegi nõuannete ja ravimitega, mida teile antakse? Kas teadsite, et heinapalavikku on väga lihtne leevendada, kui rakendate oma kodus häid ventilatsiooniharjumusi? Vaadake meie nõuandeid!

Mis täpselt on heinapalavik?

Kesksuvel tekivad ootamatult kõik külmetuse sümptomid: teil on nohu või ninakinnisus, aevastate, silmad jooksevad vett, peavalu... isegi kurk või suu võivad valutada. Ühesõnaga, olete end ka paremini tundnud. Kas need sümptomid tunduvad tuttavad? Tõenäoliselt kannatate heinapalaviku all. Kui kõrreliste või puude õietolmu sisaldus puutub kokku teie nina või silmade limaskestadega, tekib allergiline reaktsioon. Et teada saada, kas teil on tõesti heinapalavik, on kõige parem minna perearsti juurde allergiatesti tegema. Ärge unustage ristreaktiivsuse testi: heinapalavikuga inimesed reageerivad tõenäolisemalt allergiliselt teatud puu- ja köögiviljade suhtes, mis sisaldavad samu allergeene kui õietolm.

Millal algab heinapalaviku hooaeg?

Kõige keerulisem on heinapalaviku puhul see, et see võib kesta veebruarist augustini, olenevalt õietolmu tüübist, mille suhtes olete allergiline. Mõnel inimesel kestab heinapalaviku hooaeg vaid ühe kuu, mõnel aga tunduvalt pikemalt. Mõlemal juhul on selge, et mida rohkem õietolmu õhus on, seda tugevamad on teie sümptomid. Seetõttu on valmisoleku tagamiseks oluline teada, millal on õitsemise perioodid.

● Kõrrelised: maist septembrini.

● Nõges: juunist septembrini.

● Kask: märtsist maini.

● mänd ja kuusk: aprillist maini.

● tamm ja kastan: aprillist juunini.

● Lepp ja sarapuu: veebruarist maini.

● Hapuoblikas: maist augustini.

● Plaatan: maist septembrini.

● Naistepuna: juulist augustini.

● Küpress: märtsist maini.

Esimesed sammud heinapalavikuga toimetulekul

Kõigepealt tuleb järgida oma arsti soovitusi, kuid kui teate mis õietolmu suhtes olete allergiline, on parem seda vältida. Näiteks ärge niitke muru, kui teie allergia on põhjustatud kõrrelistest. Kas olete kase õietolmu suhtes allergiline? Ärge isegi mõelge sellele pargiskäigule… on olemas lugematu arv veebisaite, millel on loetletud erinevate õietolmude kontsentratsioonid. Järgige soovitusi ja vältige õues treenimist. Kuid kas eelistate õues aega veeta? Kuidas oleks veeta päev mere ääres?

Lõpp õietolmule kodus

Sümptomite avaldumise piiramiseks on parim lahendus koju jääda... kui seal pole õietolmu. Sulgege aknad ja valige nutikas õhupuhasti, mis filtreerib välja õietolmu, et saaksite endiselt värsket õhku nautida. Õietolmuosakesed ei talu niiskust, mistõttu võib olla hea mõte kodu põhjalikult puhastada, enne uinumist juukseid pesta ja pesu toas kuivatada.

Vältige muid ärritajaid

Lisaks õietolmule vältige ka muid ärritusallikaid, näiteks sigarette või tugevaid lõhnu. Kui silmad on valusad, ärge kandke kontaktläätsi ja loputage neid regulaarselt sooja veega. Kuid kõige tähtsam on neid mitte hõõruda!

Seotud tooted

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?