Skip to main content

Külmaaine koguse varieerimine

Daikini tehnoloogia, mida on kopeerinud paljud teised.

Oma külmaaine koguse varieerimise (VRV) tehnoloogiaga on Daikin tõhusate ja mugavate sisekliima reguleerimise lahenduste alal jätkuvalt turuliider.

VRV – teerajaja energiatõhususe uude ajastusse

VRV õhukonditsioneerimissüsteemi turulelaskmisega tutvustas Daikin 1982. aastal maailmale esimest külmaaine vooluhulga varieerimise tehnoloogiat kasutavat seadet. VRF, millele viidatakse ka kui külmaaine vooluhulga varieerimisele, on tehnoloogia, mille puhul ühe kütte- või jahutustsükli vältel ringleb vähim vajalik kogus külmaainet. Selle protsessiga anti lõppkasutajatele võimalus juhtida erinevates õhu konditsioneerimise tsoonides asuvaid seadmeid samaagselt erineval viisil.

*VRV on Daikin Industries, Ltd. kaubamärk.

VRV 1982

VRV ja VRF

VRV ja VRF (külmaaine vooluhulga varieerimine) sama tehnoloogia kaks erinevat nimetust. Kuna VRV on Daikin Industries, Ltd. kaubamärk, siis peavad kõik seda tehnoloogiat kopeerivad ettevõtted kasutama nimetust VRF.

Missugune on VRV tööpõhimõte?

VRV on tehnoloogia, mis põhineb külmaaine koguse muutmisel süsteemis nii, et see vastaks täpselt hoone nõudmistele. Süsteem kasutab ainult minimaalselt energiat, et hoida sättetemperatuure, ja kindlustab selle, et seade lülitub automaatselt välja, kui ruumis ei ole ühtki inimest. See ainulaadne mehhanism on pikas perspektiivis jätkusuutlik, sest lõppkasutajad maksavad energia eest vähem ja süsteemi süsinikuheide on väiksem.

VRV-süsteem töötab sarnaselt mitme siseseadmega mitmeosalise süsteemiga, sest selles saab ühe välisseadmega ühendada kuni 64 siseseadet. Iga siseseadme nõutav koormus on määratud ruumitemperatuuri ja kaugjuhtimisseadmelt määratud soovitud temperatuuriga (sättepunkt).

See, kuidas välisseadmes reguleeritakse külmaaine kogust ja vastavalt ka temperatuuri, sõltub sellest, kui suur on kõikide siseseadmete nõudlus kokku. Kuna rakendatakse vaid täpselt nii suurt kütte- või jahutusvõimsust kui vaja, hoitakse VRV tehnoloogiaga inverterkompressori abil kokku suur hulk energiat.

bg-image

VRV kujunemislugu

Alates esimese VRV süsteemi turulelaskmisest on Daikin sellele lisanud pidevalt uusi funktsioone, et pidada sammu turu muutuvate nõudmistega. Daikin arendab VRV süsteemi jätkuvalt edasi: suurendades näiteks seadmete tootlikkust või täiustades seda mugavuse, tõhususe ja töökindluse parandamiseks uute tehnoloogiatega.

HVAC valdkonna esirinnas

Tutvuge VRV ajalooga ja kuidas see jätkuvalt HVAC-R tööstusharu tulevikku kujundab.

1982

Uue ajastu algus

Daikinis töötatakse välja VRV: maailma esimene mitme siseseadmega mitmeosaline õhukonditsioneer ärihoonetele. Enne VRV väljatöötamist peeti eraldi tsoonide juhtimist õhu konditsioneerimisel suureks väljakutseks. VRV turule laskmine muutis oluliselt ärihoonete õhukonditsioneeridele esitatavaid nõudmisi.

külmaaine voolukiiruse varieerimine

1987

VRV tuuakse Euroopa turule

1990

Paindlik välisseade

Daikinis töötatakse välja vesijahutusega VRV õhukonditsioneer. See seade on heaks alternatiiviks juhul, kui õhkjahutusega VRV seadmeid ei saa külmaaine torustiku pikkuse tõttu kasutada.

Paindlik välisseade

1990

Parim mugavuse alal

Tänu soojustagastustehnoloogia kasutamisele suudab VRV õhukonditsioneer üheainsa välisseadme abil nii kütta ja jahutada. Daikin täiustab oma tehnoloogiaid nii, et kõikide inimeste ja regioonide inimesed saaksid nautida meeldivat sisekliimat.

1999

Kiire ja lihtne väljavahetamine

Daikinis töötatakse välja asendustehnoloogiad, mis muudavad VRV süsteemide paigaldamise ettevõtete jaoks lihtsaks. Paigaldada tuleb vaid sise- ja välisseadmed, sest muid komponente, näiteks torustikku, saab taaskasutada.

Väga kuumade piirkondade varustamine jaheda värskendava õhuga

Keskendudes Lähis-Idale kohandatakse VRV süsteemi selliselt, et seda saaks paremini kasutada piirkondades, kus õhutemperatuur tõuseb 50 °C-ni või enamgi.

2004

VRV tootevalik täieneb VRV S-sarja seadmetega, mis on mõeldud väiksematele äripindadele

2007

Väga külmade piirkondade varustamine soojusega

Daikinis töötatakse VRV õhukonditsioneeride jaoks välja ülitõhus soojuspump. Seda süsteemi kasutatakse piirkondades, kus õhutemperatuur langeb kuni - 25 °C-ni.

2015

Daikin laseb turule VRV IV i-sarja: maailma esimese „nähtamatu“ VRV välisseadme

Daikin lõi tegelikult täiesti uutmoodi lähenemise õhu konditsioneerimisele. Tänaseks on sellest saanud üks kahest (torustikuga ja ilma) õhu konditsioneerimise süsteemist. Daikin jääb alati teerajajaks õhu konditsioneerimise alal, levitades seda uut standardit kogu maailmas.

2019

Daikin toob turule VRV IV+

Parima sesoonse tõhususega sari, mis on välja töötatud rangelt ökodisaini direktiivi järgides.
See juhtiva VRF tehnoloogiaga VRV+sari on parima sesoonse tõhususega, millest annab tunnistust ka see, et sarja siseseadmed on müügitabelite tipus

2020

VRV 5 S-sari

Seade on külmaaine R-32 jaoks
täielikult ümber kujundatud Enneolematult lihtne käsitsemine ja paindlikud paigaldusvõimalused!

2022 VRV 5 soojustagastus

Loodud ärihoonete dekarboniseerimise toetamiseks.

Uurige lähemalt meie tänapäevase tootevaliku ja tehnoloogia kohta

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?