Skip to main content

Külm õhuvool

Külmade õhuvoolude esinemist seostatakse vahel õhukonditsioneeriga ja tõepoolest, valesti kavandatud süsteem võib põhjustada tuuletõmbust. Seetõttu tuleb kavandamise etapis arvestada siseseadme asukoha ja selle õhujaotuse võimalike mõjudega ruumis viibijatele.

Lae kõrgus on samuti oluline. Õhukonditsioneeride tootjad eeldavad üldiselt, et optimaalne lae kõrgus otseaurustusega süsteemi jaoks on 2,70 kuni 3,50 meetrit. Sellelt kõrguselt pealevoolav külm õhk temperatuuriga umbes 16°C seguneb soojema toaõhuga, enne kui jõuab inimeste kõrgusele, ennetades nii tuuletõmmet.

Kuid seadmetes, mis ei vasta antud üldstandardile, saab kvaliteetset õhukonditsioneerisüsteemi sujuvalt reguleerida, kompenseerimaks paigalduskõrguse erinevust.

On selge, et seadme asukoht, lae kõrgus ja kuju mõjutab oluliselt tuuletõmbe teket või selle puudumist. Selle mõistmiseks on tarvis veidi selgitada külma õhu omadusi. Külm õhk püsib enne alla langemist mõnda aega lae all. Seda nimetatakse Coanda efektiks, mis aitab külmal õhul seguneda ruumi õhuga, enne kui see ruumis alla laskkub.

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?