Skip to main content

Kas õhukonditsioneer võib tervist kahjustada?

Ainult halvasti hooldatud õhukonditsioneer võib tervist kahjustada. Hästi hooldatud õhukonditsioneeri süsteem võib üksnes kaasa aidata tervisliku keskkonna loomisele.

Niiskus
Kuna see reguleerib niiskustaset, väheneb tolmulestade ja hallitusseente vohamine. Õhukonditsioneer hoiab niiskustaset vahemikus 40–60%, mis mõjub positiivselt allergikutele.

Ventilatsioon
Õhukonditsioneeril võib olla integreeritud ventilatsioon. Mehaaniline ventilatsioon muutub üha olulisemaks, arvestades tänapäevaseid ehitusviise. Värske õhu pealevool ennetab ebatervisliku hoone sündroomi tekkimist.

Filtreerimine
Kõik seadmed on varustatud filtriga. Filtreid on erinevat tüüpi, olenevalt süsteemi tüübist ja kliendi vajadustest. Filtri tõhusus ulatub tolmu ja mustuseosakeste kinnipüüdmisest kuni peene tolmu ja õietolmu, bakterite, viiruste ja lõhnade ning koguni mikroobide ja suitsu kinnipüüdmiseni.
Väga oluline on filtreid kindlaksmääratud perioodi järel. Kui vahetate filtreid liiga hilja, võivad ummistunud filtrid hakata baktereid levitama, selle asemel et neid kinni püüda.

Tuuletõmbus
Kui seadmed on valitud õigesti, ei teki mingit tuuletõmbust. See on spetsialistide ülesanne ja tuleb välja arvestada paigaldaja poolt. Liiga väikese mahtuvusega süsteem ei suuda saavutada soovitud temperatuuri. Liiga suur mahtuvus põhjustab tuuletõmbust ja temperatuuri kõikumist.

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?