Skip to main content

Meie #1 trikk, kuidas eemaldada kodust staatiline elekter

Staatiline elekter on tavaline nähtus, mis võib põhjustada tõsiseid ebamugavusi, olgu selleks siis juuksed, mis näo vastu liibuvad, väikesed elektrilöögid iga kord, kui midagi kätte võtate või praksuv heli kahe objekti kokku puutumisel. Tööstusvaldkonnas võib see olla isegi suurte defektide põhjustaja. Kas soovite eemaldada oma kodust liigse staatilise elektri? Sellele on lihtne lahendus.

Kuidas tekib staatiline elekter?

Staatiline elekter on tingitud eseme negatiivsete ja positiivsete laengute erinevusest. Need laengud tekivad eseme pinnal, kuni leitakse viis, kuidas need vabastada. Näiteks kogub keha jalanõude vastu vaipa hõõrumisel lisaelektrone. Elektrilöögid, mida seejärel tunnete, kui kedagi või midagi puudutate, on elektronid, mis teilt sellele esemele või teisele inimesele üle kanduvad.

Mis osa on selles suhtelisel õhuniiskusel?

Kas olete märganud, et kuiva õhu korral paistab staatiline elekter kergemini tekkivat? See on tingitud sellest, et kodu suhteline õhuniiskus mõjutab otseselt staatilist elektrit. Õhus olev niiskus on loomulik elektrijuht, mis maandab võimaliku staatilise laengu ja seega eemaldab staatilise elektri. Staatilise laengu tekkimiseks peab suhteline õhuniiskus olema alla 40%. Kui suhtelise õhuniiskuse tase on 40 kuni 60%, võib staatiline laeng endiselt tekkida, kuid palju väiksemal määral. Õhuniiskuse tasemetel üle 55% ei teki staatilist elektrit kunagi. Teisisõnu: kui hoiate suhtelise õhuniiskuse taset kodus üle 40% juures, aitab see staatilisi laenguid maandada ja vähendada liigset staatilist elektrit, samas kui üle 55% suhteline õhuniiskus eemaldab kõik staatilised laengud ja aitab luua täiuslikult mugava elukeskkonna.

Kuidas saan vähendada staatilist elektrit oma kodus?

Suhtelise õhuniiskuse taseme hoidmine üle 40% juures aitab vähendada liigset staatilist elektrit. Kodu õhuniiskuse taseme järjepidevaks reguleerimiseks võib olla hea mõte paigaldada aurustav õhuniisutaja. Näiteks saab Daikini niisutava õhupuhastiga õhupuhasti kaudu õhuniiskust reguleerida ja mõõta, samal ajal kui see pihustab liiga kuiva õhu korral õhku niiskust, et hoida ruumi õhuniiskuse tase sobivas tervislikus vahemikus. Veelgi enam, Daikini õhupuhastitega on tagatud tervislik ja värske õhk, sest need lagundavad allergeenid, kõrvaldavad bakterid ja eemaldavad häirivad lõhnad. Nii on tagatud värskem, tervislikum ja mugavam kodune keskkond, mille õhuniiskuse tase püsib sobivates piirides ja kus ei teki liigset staatilist elektrit.

ASJATUNDJA NÕUANNE

Kas teil on probleeme kodu suhtelise õhuniiskuse taseme ja staatilise elektri kontrolli all hoidmisega? Proovige vähendada soojust tekitavate seadmete arvu ja eemaldada vaipkatted.

Tutvuge meie niisutavate õhupuhastite valikuga

Investeerige värskemasse, tervislikumasse ja mugavamasse sisekliimasse, kus puudub staatiline elekter: tutvuge meie integreeritud õhuniisutajaid sisaldavate õhupuhastite täieliku valikuga.

Seotud artiklid

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?