Skip to main content

Parim kliima hea ööune jaoks

Kas teil on kunagi ärgates olnud suu kuiv ja kriipiv tunne kurgus? Tõenäoliselt langeb teie magamistoa õhuniiskuse tase alla rahvusvaheliselt aktsepteeritud tervisliku sisekliima piirväärtuse. Aga mis see väärtus täpselt on? Ja kuidas luua täiuslik kliima hea ööune jaoks?

Miks on õhuniiskus oluline?

Õhuniiskus viitab veeauru kontsentratsioonile õhus. Kodu õhuniiskuse tase võib teie tervist mitmel viisil mõjutada. Näiteks seostatakse liiga kõrge õhuniiskuse tasemega allergeenide suuremat kontsentratsiooni, samas kui liiga madal õhuniiskuse tase võib põhjustada terviseprobleeme, nagu naha kuivus, silmade sügelemine ja kurguvalu. Tervisliku õhuniiskuse taseme säilitamine on oluline tegur magamistoa mugavuse tagamiseks ning tervisliku ja värskendava unetsükli kindlustamiseks.

Missugune on tervislik õhuniiskuse tase?

Õhuniiskuse taset mõõdetakse tavaliselt suhtelise õhuniiskusena, mis on õhus oleva veeauru suhe auru hulka, mis võib antud temperatuuril õhus olla. Magamiseks parima suhtelise õhuniiskuse üle on vaieldud, kuid enamik uuringuid nõustub, et parim suhtelise õhuniiskuse väärtus siseruumides on vahemikus 40–60%. Kui kipute ärkama kuivade silmade ja kriipiva tundega kurgus, on tõenäoline, et suhtelise õhuniiskuse tase teie magamistoas on langenud tunduvalt alla 40%.

Kuidas tagada sobivaim sisekliima?

Sobivaima sisekliima tagamine võib olla keeruline. Liiga kõrge õhuniiskusega ruumidesse võib olla hea mõte paigaldada sisseehitatud õhukuivatiga kliimaseade. Need süsteemid tuvastavad automaatselt teie eelistatud niiskustasemest kõrgemad väärtused (tavaliselt alates suhtelise õhuniiskuse tasemest 60%) ja eraldavad tervisliku õhuniiskuse taseme saavutamiseks õhust niiskust.

Liiga madala õhuniiskuse taseme korral võib tervislikuma ja mugavama sisekliima saavutamisele aidata kaasa integreeritud õhuniisutajaga õhupuhasti paigaldamine. Näiteks juhib Daikini niisutav õhupuhasti tervisliku õhuniiskuse taseme tagamiseks õhku niiskust, kui suhtelise õhuniiskuse tase langeb alla teie eelistatud taseme (tavaliselt alates suhtelise õhuniiskuse tasemest 40%). Lisaks leevendavad Daikini õhupuhastid astma ja allergia sümptomeid, eemaldades õhust tolmuosakesed ja õietolmu. Õhu tervisliku ja värskena hoidmiseks lagundatakse Streamer tehnoloogiaga allergeenid, kõrvaldatakse bakterid ja eemaldatakse häirivad lõhnad. See puhastav komponent eristab niisutavaid õhupuhastajaid traditsioonilistest õhuniisutajatest, kuna traditsioonilised õhuniisutajad püüavad saasteained tihti vaid kinni, kuid ei hävita neid, võimaldades neil siiski paljuneda ja potentsiaalselt haigusi põhjustada. Ja mis puutub mürasse? Sisseehitatud niisutajaga Daikini õhupuhasti on tänu uuenduslikule seadistusele ja tipptasemel vaiksele režiimile eriti vaikne. Nii on see üks kõige vaiksematest Euroopas saadaolevatest õhupuhastite sarjadest. Sobivaim lahendus hea ööune jaoks, tagades tervisliku, värske ja mugava sisekliima.

ASJATUNDJA NÕUANNE

Magamise jaoks tervisliku sisekliima ja sobivaima õhuniiskuse taseme tagamiseks veenduge, et teie magamistoas on termostaat õigele väärtusele seadistatud. Eksperdid on ühel meelel, et magamiseks parim temperatuur on umbes 18 kraadi Celsiuse järgi.

Tutvuge meie niisutavate õhupuhastite valikuga

Investeerige värskemasse, tervislikumasse ja mugavamasse magamistuppa. Tervisliku sisekliima tagamiseks kutsme teid tutvuma meie sisseehitatud õhuniisutajatega õhupuhastite täieliku valikuga.

Seotud artiklid

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?