Skip to main content

Tõhusa lahenduse pakkumine haigla renoveerimisprojekti jaoks

Daikin tarnis hiljuti jahuteid haigla renoveerimisprojekti jaoks Hispaanias. Projekt oli osa programmist, mille eesmärk on parandada hoonete energiatõhusust ja vähendada keskkonnamõju.

 

Tooted 

2x EWWH-VZ

1x EWAH-TZ

Jahutusvõimsus kokku: 4 MW

 

Lahendus

Selle projekti jaoks tarnis Daikin haigla KJV-süsteemi vanade mitteinverterjahutite asendamiseks kolm kruvikompressoriga inverterjahutit, kaks vesijahutusega jahutit ja ühe õhkjahutusega jahuti. Tänu täiustatud tehnoloogiaga seadmete paigaldamisele täitis Daikin tõhususe eesmärgid, aidates saavutada energiasäästu, vähendada töökulusid ja vähendada CO2 heitkoguseid 25% võrra.

Siit saab lugeda lisaks Daikini ühekruvikompressori kohta

Nende eesmärkide saavutamiseks nägi projekt ette keskkonnasõbralikku KJV-lahendust. Lahenduseks olid Daikini R-1234ze HFO külmaainega jahutid. See külmaaine on viinud keskkonnasõbralikud jahutussüsteemid uuele tasemele, sest selle GWP (globaalse soojenemise potentsiaal) on 200 korda väiksem kui R-134a oma. Energiatõhususe eesmärgid saavutati R-1234ze külmaaine ja Daikini ühekruvikompressori tehnoloogia kasutamisega.

Siit saab lisateavet R-1234ze külmaaine kasutamise eeliste kohta

 

Suurem pilt

Lisaks energiatõhususele oli teine ​​väga oluline aspekt töökindlus, sest jahutid pidid tagama ka laborite ja tehniliste seadmete jahutuse. Seega oli lahenduse usaldusväärsus ülioluline nii haigla mugavuse tagamiseks kui ka protsessijahutusvajaduste rahuldamiseks.

Töökindlusele aitas kindlasti kaasa Daikini kruviinverteri tehnoloogia. Ettevõte on olnud pikka aega ühekruvikompressoriga jahutite valdkonnas juhtpositsioonil ja neid on viimase 20 aasta jooksul paigaldatud igale poole üle maailma.

Võrreldes tavalise kruvikompressoriga kasutab Daikini ühekruvikompressor ühte põhikruvi, mis haakub topelttähtrootoritega, et tekitada mahule vastav kompressioonitsükkel. Tänu nii radiaal- kui aksiaalsuunas tasakaalustatud pearootorile on kompressori laager äärmiselt töökindel. Seetõttu on selle kasutusiga pikem. Lisaks on Daikini ühe kruviga kompressoril ainult kolm liikuvat osa, mis vähendab rikete võimalust ja hoiab töökulud madalad.

 

Seotud artiklid

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?