Skip to main content

Surub alla läbi toidumürgituse ja inimeste kaudu leviva noroviiruse

On tõestatud, et Streamer tehnoloogia abil toodetud aktiivsed elemendid lagundavad ja neutraliseerivad toidumürgitust põhjustava noroviiruse, kui need sellega kokku puutuvad. Lisaks tõestati seekord, et kahe Streameri seadme kasutamine kahekordistas allasuruvat toimet.

Professor Shigeru Kyuwa

Juhendaja
professor Shigeru Kyuwa

Ph.D. (Põllumajandus)
Tokyo ülikooli
põllumajanduse ja bioteaduste kraadiõppe
biomeditsiiniteaduste osakond

Noroviiruse allasurumise demonstreerimine

Katseid teostav asutus

Tokyo ülikooli põllumajanduse ja bioteaduste kraadiõppe biomeditsiiniteaduste osakond

Katsemeetod

Kasutati hiire noroviirust [hiire noroviirus] (1) Calicivirus Norovirus perekonda kuuluv viirus (üheahelalise RNA-ga viirus, plussahelaline, ümbriseta). (2) Seotud viirus, mis kuulub samasse viiruseperekonda kui inimese noroviirus ja mida võib kasutada inimese noroviiruse asemel. (3) Tekib rohkem hiire makrofaagisarnaseid RAW264 kasvajarakuliini rakke. Selles katses kasutati MNV-S7 tüve (Genbanki registreerimisnumber AB435515, Toya jne) laiendati ülaltoodud RAW264 rakkudega (ostetud RIKEN BRC rakupangast). Kasutati D-MEM/Ham'i kultuurilahust F-12 (mis sisaldas fenoolpunast, HEPESt, naatriumpüruvaati). Viiruse tiiter määrati TDIDT50 meetodil, kasutades 96 süvendiga plaati.

Streamer – O157 allasurumise tõhususe võrdlus ühe ja kahe Streamer seadme puhul

Noroviiruse ellujäämise määr pärast 4 tundi Streameriga kiiritamist oli kahe seadme puhul 0,6%, võrreldes 1,3%-ga ühe seadme kasutamisel. See tähendab, et allasuruv mõju oli ligikaudu kahekordne.

*Tulemused saadakse katsetingimustes Daikin Streameri kiiritusseadme demonstreerimisel.

Talvel tuleb noroviiruse suhtes ettevaatlik olla!

Suvel on tavalisem bakteriaalne toidumürgitus, kui seened kasvavad paremini, kuid kuna viirused eelistavad madalamat temperatuuri ja kuiva keskkonda, esineb viiruslik toidumürgitus tihemini talvel. Siis on valdavas enamuses tegemist noroviirusest tingitud toidumürgitusega. Noroviirus on äärmiselt nakkav ja levib sageli edasi, mille tulemusel esineb rohkem haiguspuhanguid ja patsiente kui suvel. Kui vaadata toidumürgitusega patsientide arvu aastas, on üle poole haigestumistest tingitud noroviirusest.

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?