Skip to main content

Ajalooline hotell valis kestlikuks renoveerimiseks L∞P by Daikin VRV soojuspumbad

Las Arena, Valencia

Kui hoolduskulude vähendamiseks ja sisekliima veelgi paremaks reguleerimiseks otsustati uuendada olemasolevaid VRV-süsteeme, oli asenduslahenduse valimisel esmatähtis selle väiksem CO2 jalajälg.

Valencias Las Arenase väljakul asuv arhitektuuriliselt omanäoline viietärnihotell Balneirio Las Arenas rajati aastal 1898. Selle filosoofia keskmes on pakkuda hoone külastajatele luksuslikku ja mugavat kogemust.

Samuti on on üks hotelli keskseid põhimõtteid keskkonna eest hoolitsemine. Kui hoolduskulude vähendamiseks ja sisekliima veelgi paremaks reguleerimiseks otsustati uuendada olemasolevaid VRV-süsteeme, oli asenduslahenduse valimisel esmatähtis selle väiksem CO2 jalajälg.

Olles juba Daikiniga koostööd teinud, otsustas hotell asendada olemasolevad soojuspumbad L∞ P Daikin VRV soojuspumpadega, kuna renoveerimise peamised eesmärgid olid kestlikkus ja jooksvate kulude vähendamine.

Hotelliomanik valis soojustagastusega VRV soojuspumbad, mis võimaldavad tohutut kokkuhoidu, sest jahutust vajavatest tubadest kogutud soojust saab kasutada mujal jahedamate ruumide kütmiseks. 

 

 

Viidi ellu eelarvet ületamata ja õigeaegselt

Projekt oli esialgu kavandatud kaheaastase programmina, et kliente võimalikult vähe häirida, kuid kasutades ära hotelli sulgemist Covid-19 pandeemia tõttu viidi see lõpule rekordilise kuue kuuga.

„Daikini tugi tagas kogu projekti kiire teostamise ja ajakavast kinnipidamise.“

ütles moderniseerimisprogrammi jaoks kliimaseadmeid paigaldanud Jesus Perez. 

Kokku vahetati välja 88 välisseadet, jättes samas alles 485 olemasolevat siseseadet, mis aitas kokku hoida kulusid ja oluliselt lühendada projekti elluviimise aega.

Projekti käigus muudeti olemasolev kahetorusüsteem kolmetoruliseks ja fuajee piirkonna vajaduste paremaks katmiseks lisati sinna veel siseseadmeid. 

bg-image

„Oleme saavutanud oma eesmärgi reguleerida sisekliimat tipptasemel kaubamärgi seadmetega, nii et meie klientidele oleks tagatud vääriline mugavus ja siseõhu kvaliteet, arvestades seejuures meie põhiväärtustega, milleks on kestlikkus ja austus keskkonna vastu.“ 

hotelli Balneario Las Arenas direktor Carlos Boga 

Projekti nõuded

Õhukonditsioneerimine
Õhkkardin
Õhu puhastamine
Juhtimine
Kütmine
Soe vesi
Külmutamine
Ventilatsioon

Paigaldusaasta

2022

Paigaldatud süsteemid

  • Välja vahetati 88 välisseadet, sh 22 uut VRV soojustagastusega süsteemi
  • 60 jaotuskarpi – mindi üle kahetorusüsteemilt kolmetorusüsteemile
  • 24 fuajeed teenindavat siseseadet

Tundlik mugavus 

Soojustagastussüsteem pakub maksimaalset mugavust hotellikülastajatele ning ürituste ruumide ja konverentsisaalide kasutajatele.

Eraldi temperatuuritsoonid võimaldavad iga ruumi temperatuuri eraldi reguleerida, kohandades selle inimeste või tegevuste jaoks sobivaks. Renoveerimise osana paigaldati Daikini Intelligent Touch Manager hoone mini-juhtimissüsteem koos pilveühendusega. Selle kaudu saavad hotelli haldajad kaugjuhtimisega tagada sobiva mugavustaseme ja samas energiakasutust igakülgselt optimeerida.

 

L∞P by Daikin

See projekt on näide Daikini L∞P filosoofiast, mis kasutab olemasolevaid ressursse vastutustundlikult ja kvalitatiivselt. 

Ringmajanduse põhimõtteid on selles projektis rakendatud kahel tasandil. Esiteks jäeti alles olemasoleva süsteemi vasktorustik ja siseseadmed, säästes sellega oluliselt ressursse ja lühendades projekti elluviimise aega. Teiseks taaskasutati uutes LOOP by Daikin VRV soojuspumpades kasutuselt kõrvaldatud süsteemidest kokku kogutud 

Alles jäeti 485 olemasolevat siseseadet, mis võimaldas kulusid kokku hoida ja projekti elluviimise aega oluliselt vähendada.

külmaainet. Kokkukogutud külmaaine regenereeritakse kvalitatiivsel viisil, et selle kvaliteet oleks sama nagu uuel külmaainel. Erinevus seisneb vaid selles, et nii hoitakse kokku maakera ressursse. 

Balneario Las Arenas hotelli ulatuslik renoveerimisprojekt on näide sellest, kuidas tänapäeva tehnoloogiaga saab vähendada hoonete süsinikujalajälge ja energiaarveid kiiresti ja kulutõhusalt, vahetades selleks välja vaid välisseadmed. 

Hotell tegutseb nüüd palju säästvamalt ja tõhusamalt. Niimoodi kaitstakse keskkonda, hoitakse kokku kulusid ja muudetakse ruumid veelgi mugavamaks. 

Planeerimine

Uute VRV-seadmetega saab numbritubade ja konverentsiruumide sisekliimat eraldi reguleerida, muutes need veelgi mugavamaks. 

Üldehitus

Pilveühenduse kaudu saavad hotelli haldajad energiakasutust igal viisil optimeerida. 

Ehituskompleks

Katusele paigaldatud soojustagastusega L∞P by Daikin VRV soojuspumbad vähendavad hotelli süsiniku jalajälge ja hoolduskulusid. 

Seotud artiklid

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Lisateave

Kas vajate abi?

Kas vajate abi?